Fatih Altaylı, Dilan-Engiin Polat çiftinin lüks otomobillerini hesapladı, hepsinin toplam değeri 121 milyon TL

Sosyal medya fenomeni ve güzellik merkezleri sahibi Dilan Polat ve Engin Polat hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Polat ailesinin mal varlığına el konuldu ve önceki gün tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

AYLIK GELİRİMİZ 150-200 BİN TL DEDİLER

İddiaların ardı arkası kesilmezken, Polat ailesi ifadelerinde suçlamaları kabul etmeyerek, aylık gelirlerinin 150-200 bin TL olduğunu beyan etti.

YUVARLAK HESAP: 121 MİLYON TL

Gazeteci Fatih Altaylı da sosyal medya kanalında yaptığı açıklamalarla, Polat çiftinin sadece arabalarının toplamının 121 milyon TL olduğunu açıklayarak hesaplama yaptı.

Altaylı, “Ailenin nasıl bir para ile alındığı belli olmayan süper lüks bir garajı var. Benim ilgimi çeken otomobillerin plakaları. Ultra pahalı araçlarının tamamının plakası çiftin isimlerinin baş harflerini taşıyor.

BÜTÜN ARAÇLAR BAŞ HARFLERİNİ TAŞIYOR

22 milyon TL’lik bir Range Rover’un plakası EP 0088. 22 milyonluk bir diğer Range Rover’ın plakası DP 0088. 15 milyonluk bir Mercedes G arazi aracının plakası DP 8800. 17 milyonluk Porsche Panamera otomobilin plakası EP 1998. 45 milyonluk Ferrari 296 otomobilin plakası ise 34 EDP 034. Bunca otomobilin plakalarını, kendinin ve eşinin baş harfleri ile hem de bazılarını aynı sayılarla alabilmek kolay iş değil.” dedi.

İşte Altaylı’nın o yazısı:

“Polat ailesi, savcılıktaki ifadelerinde gelirlerini beyan etmişler. Aylık 150-200 bin TL civarında bir gelirleri olduğunu söylemişler. Sürdürdükleri lüks hayat, aldıkları evler, kiraladıkları uçaklar falan bir yana, bu gelir ile aldıkları otomobillere bakınca bile mucize yarattıkları anlaşılıyor.

SADECE FERRARİ 45 MİLYON TL

Bugün artık İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün önünü lüks bir galeriye çeviren o otomobillerde 2 Range Rover’in değeri 44 milyon, Mercedes G’nin değeri 15 milyon, Porsche Panamera’nın değeri 17 milyon, Ferrari’nin değeri ise 45 milyon TL.

YİYİP İÇMEDEN 50 SENEDE BİRİKİR

Hepsinin toplam değeri 121 milyon TL.

Yemeyip içmeyip tavandan hesaplasak 200 bin TL’lik aylık gelirlerinin tamamını bu otomobillere yatırsalar ancak 605 ayda yani 50 senede bu parayı biriktirebiliyorlar.

Her ikisinin gelirleri ayrı ayrı 200’er bin TL olsa o zaman da yine 25 yıl hiç harcamadan, villalarda oturmadan, uçak kiralamadan, yemeden, içmeden, giymeden para biriktirmeleri gerekiyor.

Polat çifti sadece milletle değil, adaletle de dalga geçmeyi sürdürüyor.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x