Steam Oyun Kaydı Özelliği Beta Olarak Sunuldu

Steam kullanan PC oyuncuları artık oyun deneyimlerinin kliplerini oluşturmak için yerleşik Oyun Kaydı özelliğini kullanabilecek. Steam Oyun Kaydı ve beta formunda sunulan özellik oyuncuların kayıt yapmasına, son etkinlikleri hızlı bir şekilde izlemesine, ilgili bölümleri düzenlemesine ve hatta klipleri doğrudan Steam istemcisinden arkadaşlarıyla paylaşmasına olanak tanıyor. Özelliğin Steam Deck desteğine de sahip olduğunun altını çizelim.

Arka Plan Kaydı işlevi, oyun çalışırken görüntüleri sürekli olarak kaydedecek ve oyuncular, kullanabileceği süreyi ve depolama boyutunu seçebilecek. Manuel başlatma ve durdurma seçenekleriyle standart kayıt da seçeneğinin olduğunu da belirtelim.

Tekrar Oynatma yeteneği, oyuncuların en son kayıtlarını doğrudan Steam Arayüzü üzerinden hızlı bir şekilde incelemelerine olanak tanıyor. Valve ayrıca, istemcideki Kayıtlar ve Ekran Görüntüleri arayüzü aracılığıyla kayıtlı görüntüleri kırpmak ve ardından bunu sohbet yoluyla veya başka bir yerde MP4 video olarak arkadaşlarınızla paylaşmak için basit ve hafif düzenleme araçları da sunuyor.

Kayıt sırasında, Steam Oyun Kaydı ayrıca daha kolay kırpma için Steam başarıları ve ekran görüntüleri gibi etkinlikler için yukarıda belirtilen düzenleme araçlarına kullanışlı işaretler koyacak. Bu özelliğe Steam Zaman Çizelgesi adı veriliyor. DOTA 2 gibi “Zaman Çizelgesi ile geliştirilmiş” oyunlarda oyunun kendisi, geliştirici tarafından seçilen öldürmeler veya lobide geçirilen süre gibi olaylar için ilgili işaretçileri ekleyecek. Valve ayrıca üçüncü taraf geliştiricilere Zaman Çizelgesi ile geliştirilmiş özelliği oyunlarına da uygulayabilecekleri araçlar sunuyor.

Steam Oyun Kaydı özelliği artık Steam Beta istemcisi kullanıcılarına açıktır. Katılmak için Steam kullanıcıları Ayarlar > Arayüz > Beta Katılımı’na gidebilir ve mevcut seçeneklerden herhangi birini seçebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x